AİT’in 17. yıldönümü semineri:“Belirsizlik zamanlarında azalan yaşam sevincini nasıl yükseltebiliriz?”
AİT’in 17. yaşına adım attığı güne özel AİT “Belirsizlik zamanlarında azalan yaşam sevincini nasıl yükseltebiliriz?” seminerini gerçekleştirdik. İçeriğiyle pek çok kişiye fayda sağlayacak ol...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Kitap Sohbetleri: Saatleri Ayarlama Enstitüsü (Ahmet Hamdi Tanpınar)
AİT Kitap Sohbetleri dördüncüsünde bir Ahmet Hamdi Tanpınar klasiği olan romanı "Saatleri Ayarlama Enstitüsü"nü ele aldık. Sohbetimizde modernizmin kurumlar ile kişiler üzerinde etkileri ve ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT “Düşünce-Duygu-Davranış Sürecini Nasıl Yönetebiliriz?” Semineri
Düşüncelerimizin, duygu ile davranışlarınıza olan etkisi konusunun ele alındığı seminerde, günlük hayatımızdan örneklerle, her birimizin aklından aynı olay karşısında bile nasıl farklı otoma...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Kitap Sohbetleri:Çavdar Tarlasında Çocuklar (Jerome David Salinger)
AİT Kitap Sohbetleri üçüncüsünün konusu, J.D. Salinger’ın ilk romanı Çavdar Tarlasında Çocuklar idi. Her zamanki gibi sohbetimize yazarın biyografisiyle başladık. Salinger’ın okul yılları il...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Kitap Sohbetleri: Kuyucaklı Yusuf (Sabahattin Ali)
AİT Kitap Sohbetleri ikincisinin konusu, Sabahattin Ali’nin ilk romanı Kuyucaklı Yusuf idi. Sabahattin Ali’nin 116. doğum günü olan 25 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz sohbette, roma...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT 16. Yıldönümü Şiir Dinletisi
AİT 8 Ocak 2023 tarihinde 16. yılına adım attı. AİT dostları sayesinde büyüyerek bugünlere gelen AİT’in yıldönümünü, biz de şiir dinletisiyle kutlamak istedik. Online mini dinletimizde Can Y...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Kitap Sohbetleri: Denemeler (Montaigne)
AİT Kitap Sohbetleri serisinin ilkini, en eski klasiklerden “Michel De Montaigne – Denemeler”i ile 18 Aralık 2022 tarihinde online olarak gerçekleştirdik.Deneme türünün ilk örneği olarak kab...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Toksik İlişkilerin İş ve Özel Hayatımızdaki Etkileri
Yılın son AİT seminerinde “Toksik İlişkiler” konusunu ele aldık. Bir ilişkiye “Toksik İlişki” demek için ne gerektiğini, tarafların toksik ilişkide olduğunu nasıl anlayabileceği, toksik iliş...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Yeni Kariyerim AİT Söyleşileri: "Tıbbi Biyoloji ve Genetik"
Yeni Kariyerim AİT Söyleşi Serisi’nin ilkinin konusu "Tıbbi Biyoloji ve Genetik" idi. Konuğumuz Prof. Dr. Belgin Süsleyici ile söyleşimizde bu konuda hangi yeni veya yenilenmiş alt uzmanlık ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Artık 15 Yaşında!
AİT, 15.yılına müzik dolu sanal bir kutlamayla adım attı. Salgının gölgesinde başlayan yeni yılda, sanatsever AİT dostlarıyla buluştuk. Çaldıkları enstrümanları ve sesleriyle başladık onlara...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Türkiye’de Atık Yönetimi AİT Söyleşisi
Her geçen gün artan atıkların çeşitlerini, atıklardan kaynaklanan zararları, Türkiye’nin neden atık ithal ettiğini, Covid 19 Salgını sonrası atık dünyasında oluşan değişimleri canlı yayınımı...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Rüyalar ve Duygular AİT Söyleşisi
AİT’in 14. yılına adım attığı gün olan 8 Ocak 2021’i, AİT için çok anlamlı bir konu ve konukla kutladık. Rüya ile hayata geçen AİT’i, rüyaları nasıl yorumlamamız gerektiğini, bazı insanların...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“COVID-19 Bize Ne kattı?” AİT Söyleşisi
Yeni yılın ilk AİT etkinliğinde, yıllardır bizlerle olan üyelerimizle canlı yayında söyleştik. Farklı koşullarda geçen 2020’nin ardından, 2021 yılına tatsız, karışık, olumsuz bir ruh haliyle...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İş ve Özel Hayatta Hizalanmak AİT Söyleşisi
Değişen çevre şartlarının etkilerini ve bunların hem iş hem özel hayatımızdaki yansımalarını nasıl hizalayacağımızı konuşmak üzere yola çıktık. Devam eden evrensel salgının öncesi ve sonrası...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Duygusal Zeka AİT Söyleşisi
AİT 13.yılına girdikten hemen sonra, etrafımızı çevreleyen bir salgın ile tüm dünya değişti. Değişen bu 2020 yılı düzenine uyum sağlamak adına AİT olarak etkinliklerimizi sanal ortamda devam...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Mandala ile Tanışma AİT Atölyesi
AİT’in 12.yılının son etkinlik konusu Mandala, manda (enerji-öz) ve la (kap) kelimelerin birleşimiyle oluşup “Enerjiyi saklayan kap” anlamına geliyor. Yaklaşık 40.000 yıl önce ortaya çıktığı...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İsmet İnönü Evi Müzesi AİT Gezisi
Türkiye Cumhuriyeti tarihi için oldukça önemli bir yer tutan İsmet İNÖNܒyü daha iyi tanımak için, Heybeliada’daki müze haline getirilmiş evini ziyaret ettik. Türkiye varoluş sürecinde öneml...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Bilirkişilik Bilgilendirme AİT Semineri
Türkiye’de genel işsizlik oranı yükseldikçe, uzmanlığı ile atıl olarak bekleyen kişilerin sayısı da maalesef artıyor. Bu kişilere farklı bir çıkış yolu göstermek ve yeni iş/ek iş/çözüm ortak...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Temel Astroloji AİT Semineri
Astrolojinin tanımı, tarihçesi ile başladığımız seminerde ilk "horoskop"un ne zaman çıktığını, birlikte iken 17.yüzyılda astroloji ve astronominin neden ayrıldığını, Zodyak tanımını, takım y...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Parlak bir Kariyerin Anahtarı Konferansı
Konferansa “kariyer” tanımı ile başladıktan sonra günümüzdeki bireylerin kariyer ile ilgili beklentilerinden, mutluluk-başarının formülünden bahsettik. Bu arada cv-biyografi modelleri, kişil...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Yankı Yazgan ile Çocuklu Hayat Semineri
Çocuk Hekimliği’nin tarihçesinden, en fazla 100 yıllık bir uzmanlık olduğundan, zamanla çocuğa bakış açısının nasıl değiştiğinden, çocuk gelişiminin şu an pek çok alt konuyu içerdiğinden bah...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Orhan Kemal Müzesi AİT Gezisi
AİT’in 11.yılının son etkinliği, uzun zamandır gitmek istediğimiz yerlerden biri olan Orhan Kemal Müzesi idi.Asıl adı Mehmet Raşit ÖĞÜTÇÜ olan Orhan KEMAL'in bilinen ve okunulanlar dışında n...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Seni Kim Sabote Ediyor? İçinizdeki Sabotajcıyı Tanıyın!” Semineri
Dünyaya geldiğimizden beri her an bizimle olan, bize hep eşlik eden, bizi etkileyen, bize kim olduğumuzu söyleyen ve kendimizi kötü hissettirmek için elinden geleni yapan içimizdeki sabota...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Kav ve Kariyer Değiştirme Atölyesi
Amacı katılımcıların deneyimlerini, ilgi alanlarını ve yetkinliklerini tarayarak, hangi yeni mesleklere nasıl dönüştürebileceğini keşfetmesi olan atölyeye 5 tam gün katıldık. 11 yıl önce kur...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Mert Fırat ile Tiyatro Söyleşisi
Günümüzde tiyatroların ve tiyatrocuların yaşadıklarının anlatıldığı söyleşide, kamera ile sahne önünün dünü ve bugünü ele alındı. Bizi en şaşırtan bilgi, İstanbul’da 1950’li yıllardaki tiyat...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“İnsan Tanıma Sanatı” AİT Semineri
Yaşamın temeli olan “iletişim”de ustalaşmak için, karşımıza çıkanları nasıl algılamamız ve onları ne şekilde karşılamamız gerektiği üzerine yoğunlaştık. Her hatayı kendimiz yaparak öğrenecek...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Türkiye’nin Biyolojik Çeşitliliği ve Tehditler ” Konferansı
Mevcut 3 flora bölgesinde yer alması sayesinde Türkiye, yaklaşık 12.000 tür-alttür bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Üstelik bunların 1/3’ünün de endemik olması, bu biyolojik çeşitlilik zeng...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Türkiye’nin Doğası Nasıl Korunmalıdır?” Konferansı
İstanbul Sivil Organize Semtler (S.O.S.) Çevre Kültür İşletme Kooperatifi’nin 28. Kuruluş yıldönümü etkinliği olarak düzenlenen konferansa, doğanın bugünkü haliyle bırakılması durumunda nası...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Müjdat Gezen ile Yüz yüze Mizah Söyleşisi
İnteraktif söyleşide mizahın kaynağı, nelerden beslendiğinden bahsederken gelişmiş ülkeler ile Türkiye’de mizaha bakış farklılıklarını irdeledik. Bu arada Müjdat Gezen anılarından ve bunları...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Hayatının Kaptanı Olmak Semineri
Yaşam amaçlarımızı, hayat yolculuğu bavulumuzda nelerin olduğu, bavulumuzdakilerin hangilerinin bizim veya çevremiz tarafından konulduğunu yeniden sorguladık. Kendimizi sorgularken eğitim si...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Rahmi Koç Müzesi AİT Gezisi
Türkiye’de sanayi ve bilim açısından özel bir yere sahip, yaklaşık 27 bin m2’lik alana yayılmış müzeyi yeniden gezerek yılın son Ait etkinliğini gerçekleştirdik. Hasköy Tersanesi ve çevresin...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Proje Yönetimi AİT Semineri
Her sektörde projenin planlanması ve uygulaması temel şartının, sürecinin iyi yönetilmesi olunca AİT olarak uzun yıllar bu başlıktaki semineri gerçekleştirmeyi planlamıştık. Çok kapsamlı ola...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Mertol Demirelli Piyano Resitali
Dört yaşında müzik çalışmalarına başlayan Demirelli, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim sınavını birincilikle kazandı. Oya Ünlür, Ersin Onay, O...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Adalar Müzesi AİT Gezisi
İstanbul’un ilk kent müzesi olan Adalar Müzesi’ni keşfetme heyecanımıza, bahar güneşi eşlik etti. Büyükada havasını içimize çekerek, tarih kokan ada evleri ve yeşillikler arasında yürüyüşümü...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Başarılı Çocuklar için Mutlu Ebeveynler AİT Semineri
Günümüz ebeveynlerin ortak amacı, çocuklarına iyi hayat şartları hazırlamak ve onların başarılı olmasını sağlamak. Seminerde çocukların yaşam amacı hazırlamasına destek olurken genelde kendi...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Sosyal Medya ile Değişen İnsan Kaynakları AİT Söyleşisi
Hayatımızda sosyal medyanın bu kadar yer kaplaması, pek çok alanı olduğu gibi İnsan Kaynakları’nı da etkiledi. İK’nın dünü ile bugününü kıyaslarken, bireyler ve kurumlar açısından İK süreçle...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi AİT Gezisi
İstanbul’daki betonlaşmanın orta yerinde yaklaşık 20 yıl önce 32 hektarlık alana kurulan hatıra ormanı, yıllar içinde sadece Türkiye değil; dünyadaki diğer bölgelerin de bitki örtülerini tan...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İçimizdeki Hazinelere Yolculuk AİT Semineri 3
Kaynaklarımızın neler olduğunu anlayabilmek için onlara ulaşma yollarını, beyin ve bilincimizin neyi sevip neyi sevmediğini öğrendik. Kendine güvenmenin, değer vermenin ve çalışmanın, yaşadı...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Girişimcinin Seyir Defteri AİT Söyleşisi
Gündelik hayatımızda aklımıza pek çok iş fikri gelir. Ama bu fikirleri hayata geçirme kararını nasıl vermemiz gerektiği, girişimcilik yolunda karşımıza nelerin çıkabileceği ve bu süreçte han...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Sadberk Hanım Müzesi AİT Gezisi
Türkiye’nin ilk özel müzesi Sadberk Hanım Müzesi, 1980 yılında Vehbi KOǒun eşi Sadberk Hanım adına açılmış. Sarıyer sahilinde yazlık olarak kullanılan tarihi yalının kişisel koleksiyonları ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
"Bedenin Seninle Konuşuyor!" Semineri
“Bedenimiz daima bizimle sessizce, ağrılarla konuşur; onu ne kadar anlıyor ve dinliyoruz?Doğumdan ölüme kadar tek dostumuzla nasıl iletişim kurarız?”sorularının cevaplarını bulduğumuz semine...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Emre Kongar ile “Herkesten Bir Şey Öğrendim.” Söyleşisi
Söyleşisini, hayatını anlattığı kitapların sonuncusu “Herkesten Bir Şey Öğrendim.” olarak adlandıran Prof.Dr.Emre KONGAR, yakın tarihimizden günümüze değin olan olayları, kendi penceresinden...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Yetkinlik Analizi ve Performans AİT Semineri
Kişilerdeki zeka çeşitlerini inceleyerek başlayan seminerde, öncelikle neleri daha kolay yapabildiğimizi ve neler yaparken zorlandığımızı kendi kendimize sorduk. Yetkinlik türlerini öğrenirk...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
ANTALYA AİT Buluşması
Beş yılın ardından sıra, Antalya’daki Ait üyeleriyle buluşmamıza geldi. Katılacak üyelerle önceden yazıştık, konuştuk. Toplantı gününden önce buluşup dopdolu bir Antalya gezisi gerçekleştird...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Altıncı yılına giren AİT!
Sosyal sorumluluk projeleri için kurulan AİT ile 5 yılı devirdik. Hayata farklı pencerelerden bakan, bambaşka mesleklerdeki üyelerimizin ortak noktası hep İNSANdı. Hayat çarkı içinde hepimiz...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Ekolojik Gıda ve Ekolojik Yaşam Söyleşisi
Son yılların en gündemde olan Ekolojik Gıda&Yaşam konusu, yeni yıla sayılı gün kalmışken masaya yatırıldı. Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen söyleşiye Ziraat Mü...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Heybeliada Pikniği
Yazın son demlerini yaşadığımız sıcak bir Pazar gününe, Heybeliada’da başladık. Piknik ada ikilisi fikrinin çoşkusuyla gelen dostlarla Değirmenburnu’nda hazırladığımız masamız, yeşil ile mav...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Gençlik Haftası Anıtkabir ve Atatürk Evi AİT Gezisi
Gençlik Haftası’nı Ankara’da bulunan Ait dostları ile kutladık. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan eden M. Kemal Atatürk’ü, sadece gençler değil; her yaştan z...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Çanakkale Zaferi anısına Büyükada Fidan Dikme Etkinliği
Adalar Kent Konseyi ve Adalar Orman İşletme Şefliği işbirliği ile düzenlenen etkinlikte, Büyükada Kurşunburnu Şehit Ormanı’na yürüyüş yaptık. M.Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız 1915 Ç...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
NLP ile İletişimi Yönetme AİT Semineri
Hayatımızın her anında olan “İletişim”i NLP ile irdelediğimiz 10 Mart 2012 tarihindeki 50. AİT etkinliğimizde, iletişimde kontrolü, algılama ve anlama becerisini nasıl geliştireceğimizi öğre...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Pera Müzesi AİT Gezisi
Ocak ayı sonunda başlayan “Konstantiniyye’den İstanbul’a”(XIX.yy-XX.yy) Boğaziçi Fotoğraf Sergisi ve “Sultanlar, Tüccarlar ve Ressamlar” Türkiye-Hollanda İlişkilerinin Başlangıcı Resim Sergi...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Beşinci yılına giren AİT!
Dört yılı devirdiğimiz AİT ile başka bir boyuttan yürümeye devam ediyoruz. Ait’in 5.yılına adım atmasını, 90’lar Türkçe Pop gecesi ile kutladık. Bir yandan 90’lar şarkılarını söyleyerek dans...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Büyükada Barınak Ziyareti 2
Büyük kentlerin sahipsiz hayvanlar sorunu, maalesef adalar için de büyümeye devam ediyor. Özellikle yaz sezonu için adalara gelen insanların hevesle aldıkları köpekler, sezon bitiminde ada s...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Bilişim Hukuku AİT Semineri
Kredi kartı dolandırıcılığı, e-posta hesabının çalınması, sosyal paylaşım web sitelerinde sahte profil açılması gibi pek çok bilişim suçu konusunda bilgilendik. Siber Güvenlik çerçevesinde n...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Balat - Fener AİT Kültür Gezisi
İstanbul’un en önemli tarihi bölgelerinden biri olan Ayvansaray-Balat-Fener’i daha yakından tanımak için düzenlediğimiz tur için, yaşadığı kentin her köşesini merak eden AİT dostlarıyla Fesh...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Yeniden Genç Olsaydım, Neleri Farklı Yapardım?” AİT Semineri
Hayatta yalpalayıp durmalarımıza bir nebze çare olabilecek, belki de okul sıralarında verilmesi arzulanan 30 önemli tavsiyeyi içeren seminerde, yaşam kesitleri dinleyerek neleri önemsememiz ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İçimizdeki Hazinelere Yolculuk 2 AİT Semineri
Zihnimizi, bilincimizi nasıl kullanmamız ve “ben”leri ne kadar, nasıl işlememiz gerektiği ile ilgili ipuçları aldığımız seminerde farkındalık diyarlarında uzun süre dolaştık. Karlı bir İstan...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Miniatürk ve Piyerloti AİT Gezisi
Türkiye’nin dört bir yanında ve Osmanlı topraklarında yer alan mimari yapıların 1/25 ölçütünde maketlerinden oluşan 120 eserin bulunduğu Miniatürk’de gezerken vaktin nasıl geçtiğini anlayama...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Dördüncü yılına giren AİT!
Nasıl akıp geçtiğini anlayamadığımız 3 yılı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu Ait dostları ile kutladık. İş arayan, işveren, çalışan, genç emekli, üniversite öğrencisi kısacası “Her...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İçimizdeki Hazinelere Yolculuk AİT Semineri
Kendimizi tanıyarak yaşamla baş etmenin yollarını öğrendiğimiz seminerde, gerçek bir iç yolculuğa çıktık. Yazdan kalma bu sıcak günde duygu, düşünce ve davranışlarımızın ne gibi anlamlar içe...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Dolmabahçe Sarayı AİT Gezisi
Cumhuriyet Bayramı 87. yıldönümünün ertesi olması nedeniyle yabancı turistlerin yanında yerli turistlerin de akınına uğrayan Dolmabahçe Sarayı’na girebilmek için uzun kuyruklarda heyecanla b...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
TEMA Vakfı “Çevre ve Erozyon” AİT Semineri
Sadece Türkiye’nin değil; dünyanın önemli bir sorunu olan EROZYON’un tanımını, çeşitlerini, oluşma sebeplerini, sonuçlarını ve engellenebilmesi için gerekli önlemleri öğrendik. Ülkemizin tıp...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
"Sizi İşe Niye Alalım?" AİT Semineri
Çoğu çalışanın iş mülakatlarında muhatap olduğu bu soru başlığında inovatif özgeçmiş hazırlanması, kendini tanımanın, kariyer hedefi ile vizyon belirleyebilmenin ve fark yaratılmasının önemi...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Sadık Müşteri ile Güç Sizde Artık!” AİT Semineri
Günümüz koşullarında müşteri bulmak ve onlara ulaşmak bile zorlaşmışken, sadık müşterileri elde etmek, sektörünüzde farklılık yaratmak açısından önemli bir güçtür. AİT üyesi Bircan TOPKAR, b...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İngilizce İş Mülakatı AİT Eğitimi
AİT üyelerinden Funda Hanım, ingilizce konuşma pratiği kazandırmak amaçlı oluşturduğu grup ile çoğu kişinin yaşadığı ingilizceyi bilme fakat rahat konuşamama sorununa çözüm hizmeti veriyor. ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Heybeliada Eko-Tur Gezisi
Doğanın ekolojik dengesi konusunda farkındalık yaratmak amaçlı düzenlenen turda, Adalar Orman Şefi Orman Mühendisi Yüksel ÖZCAN’ın sunduğu bilgiler ışığında Heybeliada’ya başka bir pencerede...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Dünya Orman Günü Doğa Sevgisi Yürüyüşü
21 Mart Ağaç ve Ormancılar Bayramı nedeniyle Büyükada’da düzenlenen etkinliğe pek çok doğasever, Velostik bisikletçi ve hayvansever katıldı. Adalar Kültür Derneği’nin güzel ahşap binası önün...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Modern Sanat Müzesi AİT Gezisi
“Yeni Yapıtlar,Yeni Ufuklar”, “Gelenekten Çağdaşa”, ”İçimizdeki Zaman” sergilerini görmek yanında çok ilginç bulduğumuz “Akla Dönüş” video gösterimlerini izledik. Ayrıca müze ziyareti sırası...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Deniz Müzesi AİT Gezisi
Yılın ilk etkinliği için zorlu hava koşullarına rağmen toplandığımız Aitlilerle bir yandan müzenin klasik, özel bölümü "Atatürk Odası"nda Ertuğrul Yatı’ndaki orijinal kamarasını inceleyip At...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Büyükada Ekotur Gezisi
Adalar Orman Şefliği ve Adalar Kültür Derneği (AKD) işbirliği ile düzenlenen ekolojik turların 20.sine İstanbul’daki yoğun sise rağmen AİT olarak katıldık. Adalar Orman İşletmesi Şefi Yüksel...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi AİT Gezisi
AİT Müze gezilerine verdiğimiz büyük aradan sonra henüz 1 yaşında olan çok yeni bir müzeye gittik. Çoğu kişinin adını bile duymadığı bir müzeyi keşfetme heyecanımız, havanın “Artık kış mevsi...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
PER-İŞ AİT Toplantısı
Personel ve iş arayanları buluşturmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğin açılışı, bilgisi, deneyimi, güncel-etkili sunumu ve içten paylaşımcılığı ile katılımcıların yüzlerini güldüren Eğitim...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Tiyatro Buluşması “3.Evren”
İki grup seyircinin ortasına yerleştirilen “3.Evren” süpermarketinde anlatılan yaşama bakarken, kendimizi hem tiyatro hem sinema izlermiş gibi hissettik. Tiyatro ile teknolojinin bu kadar iç...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Büyükada AİT Pikniği
Baharın yaz mevsimine dönüştüğü günlerde adalara doğru yol aldık. Kimimiz uykusuz kimimiz yorgun olsa da ev yapımı yiyeceklerle donattığımız soframıza sohbette eklenince iyice keyiflendik. A...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
BURSA AİT Buluşması
Bursa’daki Ait üyeleriyle ilk buluşmamız olduğu için paylaşacak o kadar çok şey vardı ki konuşurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Bursa programımızda olan müzeye vardığımızda saat ned...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Kendimizi başarısızlığa nasıl programlıyoruz?” AİT Semineri
Hayatta yapmak istediklerimiz için bilinçaltını nasıl kullanabileceğimizi öğrendik. Bunlarla ilgili tekniklerden bir kısmını uygulamalı olarak yaşarken nefes alma biçimimizin önemini fark...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Mülakatta Başarı - 2 AİT Semineri
Mülakatta bulunan 2 tarafın kişilik tipleri, soru sorarken/cevap verirken alınan tavırlar ve görüşmelerde özellikle nelerin etkili olduğu konusunda bilgilendik. Hepimizi en çok şaşırtan, gör...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
“Değişim Sürecinde İş Arayışları ve Sürecin Etkin Yönetimi” AİT Semineri
Sürekli bir değişim ortamında iken iş arayışında nelere dikkat etmeliyiz ve öncelikle neleri belirlemeliyiz sorularının cevaplarını bulduk. 4 Nisan 2009’da gerçekleşen seminerde, ayrıca kend...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Dünya Tiyatrolar Günü Etkinliği
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlamaları çerçevesinde 28 Mart 2009’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde sergilenen “Müfettiş” oyununa gittik. Günümüzde acı ve sıradanlaşan olayların hicvedilme...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik AİT Paneli
"1 Ekim 2008'de uyandığımızda, hayatımızda neler değişti?" başlıklı panelde, avukat ve mali danışmanlar eşliğinde deneme süresi, işe giriş sözleşmeleri, firma iflası, ihbar-kıdem tazminatlar...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
AİT Kitap Seslendirme Kampanyası
Görmeyenler için belki bir göz, belki sevgi dolu bir ses ve yıllardır karşılıksız emek veren SKG'ye destek veren küçük bir el olalım diye yola çıktık. Görme engellilerin seslendirilmiş kitap...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Topkapı Sarayı AİT Müze Gezisi
Yabancı turistlerin hayranlıkla İstanbul'da ilk gittikleri yer olan Topkapı Sarayı'nı, bizler de yıllar sonra tekrar gezdik. Yaklaşık 380 sene devletin idare merkezi olan sarayda bulunan pek...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Uyandırma Servisi AİT Semineri
İç iletişim hakkında bilgilendiğimiz interaktif seminerimizde, kendi kendimize neler yapabildiğimizi uygulamalı olarak gördük. 24 Ocak 2009'da zihnimizin veya bedenimizin sürekli uyanık oldu...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İstanbul Arkeoloji Müzesi AİT Gezisi
İlk Türk Müzesi özelliği ile tüm dünyanın ilgisini çeken müze, çok sayıda benzersiz eserleri, ihtişamı, büyüklüğü ve son eklenen bölümleri ile bizleri büyüledi. Tekrar gelme düşüncesi ile mü...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Mülakatta Başarı AİT Semineri
İnteraktif seminerimizde, mülakat çeşitleri, amaca odaklı sorular, profesyonel duruş, testler, yetkinlikler ile ilgili bilgilendik.Görüşmelerde başarılı olmanın ipuçlarını eğlenerek öğrendik...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
İnsan Kaynakları AİT Söyleşisi
Farklı pencerelerden gelen katılımcılarla 15 Kasım 2008'de iş bulma yolları, iş ilanları, özgeçmiş ve iş görüşmeleri konularında sohbet ettik. Söyleşide verdiği faydalı bilgiler için İK&Eğit...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
Büyükada Barınak Ziyareti
Adalardaki köpek dostlarımızı 9 Kasim 2008'de ziyaret ettik. Organizasyonu düzenleyen Ait üyesi Cüneyt KALKAN'a ve katılan hayvanseverlere teşekkür ederiz. ...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!
"Ne Giydiğinizi Biliyor musunuz?" AİT Semineri
Nanoteknolojik kumaş, organik kumaş gibi bir çok kumaş çesidini öğrendiğimiz seminerde kıyafet etiketlerindeki semboller, kullanma-yıkama talimatları, püf noktalar ve 2008 Sonbahar-kış modas...Detaylar ve fotoğraflar için tıklayın!