AİT logosunda, kişilerin kendileriyle ilgili gizli, bilinmeyen veya kapalı alanları bir çukura benzetilmiş, AİT sayesinde kişilerin kendilerini daha iyi tanıyarak başarılı ve mutlu olmaları ise çukurdan çıkış ile sembolize edilmiştir. Logodaki insan figürünün kafasındaki "play" tuşu, farkındalık konusunda harekete geçmeyi simgelemektedir.
Aktif İşsizler Topluluğu web sitesine hoş geldiniz.
SİTE KURALLARI
ANKET
Sosyal Sorumluluk bilinci, bizde neden düşüktür?
Katılmak için tıklayınız!
DUYURULAR

19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
“15 Mayıs 1919’da İngiliz donanmasının koruması altında ilk Yunan tümeninin İzmir’e çıkmasından dört gün sonra, ünü Çanakkale Savaşları sırasında parlamış olan Mustafa Kemal Paşa, 9. Ordu Müfettişi olarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkar. Kendisine verilen görev bu bölgede asayişi sağlamaktır. Ama Padişahı, İstanbul hükümetini ve galip devletleri şaşırtan bir şey yapar: Bütün milleti, işgale tepki göstermeye çağırır...” Şu Çılgın Türkler, Turgut Özakman.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basışıyla, dört bir yanı düşmanlarca zaptedilmiş vatan topraklarımızda yeni bir umut yeşermeye başlamıştı. Anadolu’ya atılan bu ilk adım, yokluklar, yoksunluklar içerisinde yürütülecek onurlu bir savaşın, Kurtuluş Savaşımızın da ilk kıvılcımı oluyordu.

Kurtuluş Savaşımızın başladığı böylesine anlamlı bir günü, Türk gençliğine armağan eden, bizlere hür, çağdaş ve örnek gösterilen bir Türkiye’yi miras bırakan Mustafa Kemal ATATÜRK ile tüm çalışma arkadaşlarını rahmetle anıyor; hatıraları önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz..

AYIN SÖZÜ
Her türlü kullanım hakkı Aktif İşsizler Topluluğu’na aittir. | 2008
Sayfamızı bugün 13 , toplam 167020 kişi ziyaret etmiştir.